1001 spotkań z nauką ISBN83-7129-240-6
Cena netto:148.11PLN
Cena:155.52PLN
Wpisz ilość: szt.
Producent:
Wydawnictwo
Stannowy, bardzo dobry
1001 spotkań z nauką
Autor - prof. James Trefil (profesor fizyki w George Mason University w Fairfax (Wirginia), autor przeszło stu artykułów naukowych, trzech podręczników i dwunastu książek o nauce.)
tłumaczenie E. Smosarska-Leszczyc

Nauka pozwala zrozumieć, jak zbudowany jest i jak działa niezmierzony, niezrównany w swoim pięknie Wszechświat - od wybuchów odległych gwiazd do najmniejszej komórki w organizmie. Zgromadzenie tej wiedzy jest z pewnością największym ze wszystkich osiągnięć ludzkiego rozumu.

Mamy przyjemność oddać w ręce polskiego Czytelnika książkę w której podjęto próbę opisania, jak funkcjonuje świat. Poszczególne części książki poświęcone są biologii klasycznej, ewolucji, biologii molekularnej, fizyce klasycznej, fizyce współczesnej, nauce o Ziemi i astronomii. W każdej części zachowany jest logiczny porządek, począwszy od pierwszej notki do ostatniej, lecz można je czytać w dowolnie wybranej kolejności. Tą niezwykłą książkę można otworzyć na przypadkowej stronie, przeczytać trochę, powiedzieć: „O! tego nie wiedziałem lub „Ciekawe, a potem odłożyć do następnego razu. To nie klasyczny podręcznik i nie należy tej publikacji czytać od początku do końca. Jeśli coś zwraca uwagę, trzeba czytać dalej, jeśli nie - zajrzeć w inne miejsce. Książkę goraco polecamy dla Czytelników ciekawych świata, szukających szybkich i merytorycznych informacji.

Spis treści:
1. Biologia klasyczna.
2. Ewolucja.
3. Biologia molekularna
4. Fizyka klasyczna
5. Fizyka współczesna
6. Nauka o Ziemi
7. Astronomia
Indeks

ISBN83-7129-240-6, oprawa twarda, s. 382